Chci peníze na účtu do 15 minut

Nezávazně vyplňte formulář. Zjistíme kdo Vám půjčí. Zatelefonujeme zpět.

Chci vyplnit formulář

Sami si porovnejte všechny nabídky. A sami si vyberte tu nejlepší půjčku.

Porovnám si všech 47 nabídek

Poradna dluhy, půjčky, úvěry, hypotéky - Online finanční poradce

Dobrý den, splácím úvěr ze stavebního spoření a protože mne částka příliš zatěžuje, rád bych si dobu splácení úvěru prodloužil o několik let a tím dosáhl snížení měsíční splátky. Mohu toho nějak dosáhnout? Děkuji.

Dobrý den, bohužel pokud máte úvěr na určitý počet let, stavební spořitelny jsou ve změnách délky splácení úvěru dosti nepružné a těžko se dá doba splácení měnit. Pro konkrétnější odpověď bych potřeboval znát spořitelnu u které úvěr máte. V případě, že se vám nepodaří vyjednat prodloužení doby splácení, můžete požádat alespoň o odklad splátek a mezi tím si vytvořit finanční rezervu, díky které pak bude splácení snadnější.

Dobrý den, chystáme se na rekonstrukci bytu a rádi bychom získali novomanželskou půjčku, která dříve fungovala. Je toto možné i dnes? Díky za odpověď.

Hezký den, takovýto úvěr dotovaný státem, již v současné době neexistuje.

Dobrý den, mám dotaz ohledně předčasného splacení hypotéky. Lze hypotéku doplatit předčasně a tak ušetřit? Děkuji, Markéta.

Dobrý den, mimořádné splátky hypotéky jsou možné buď částečné nebo úplné. Pokud budete hypotéku předčasně splácet v době fixace, nebudete platit žádné sankce. Předčasným splacením ušetříte tím, že snížíte (umoříte) jistinu a dále budete splácet pouze úroky z této ponížené části.

Dobrý den, mám dotaz na příspěvek na bydlení. Zajímalo by mě, zda lze do něho započítat také splátku hypotéky? Díky, Jirka.

Dobrý den, náklady na hypotéku lze do příspěvku na bydlení započítat, ale protože se tento příspěvek počítá z příjmů a nákladů domácnosti a také závisí na místě bydliště, bude toto rozhodujícím kritériem.

Dobrý den, zajímalo by mne, zda je výhodnější úvěr ze stavebního spoření nebo klasická hypotéka? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, zde jednoznačná odpověď neexistuje. Dá se ale říci, že spořitelny mívají výhodný řádný úvěr na bydlení, ale pokud si budete půjčovat vyšší částku a nebudete mít dostatek svých finančních prostředků, budete splácet také úvěr překlenovací, který je výší úrokové sazby podobný hypotékám.

Dobrý den, uzavřel jsem smlouvu o stavebním spoření, ale díky nepředvídatelným událostem již tuto smlouvu nepotřebuji a chci od ní tedy odstoupit. Vstupní poplatek jsem ještě neuhradil. Jak postupovat? Hrozí mi nějaké sankce? Díky.

Dobrý den, obvykle v této situaci spořitelna po určité době smlouvu bez sankce zruší. V každém případě ale doporučuji kontaktovat spořitelnu a tuto záležitost komunikovat.

Dobrý den, chci vybrat peníze ze stavebního spoření a v podmínkách jsem se dočetl o výpovědní lhůtě, která by měla trvat cca 3 měsíce. Mohu nějakým způsobem získat peníze dříve? Díky.

Dobrý den, ano, v případě že má po tzv. vázací době, tak můžete peníze vybrat předčasným výběrem do 3 týdnů.

Dobrý den, mám úvěr na malý byt 1+1 v Praze, ale nyní se chci přestěhovat do bytu většího. Chtěl bych tedy úvěr přepsat na tento nový, větší byt, který chci zakoupit. Je toto možné a bude mi za tento převod účtován nějaký poplatek? Díky za odpověď, Lukáš.

Dobrý dem, v případě, že je úvěr zatížen zástavním právem dané nemovitosti, nelze jej převádět na jinou nemovitost. Bylo by nejprve třeba doplatit současný úvěr (je třeba požádat o předčasné splacení) a až pak sjednat úvěr nový.

Dobrý den, chci si sjednat stavební spoření a zajímalo by mne, zda budu muset na začátku zaplatit nějaký vstupní poplatek? Dále mě zajímá, zda je možné v průběhu spoření měnit částku, kterou se nyní rozhodnu měsíčně spořit. Děkuji za odpověď. Marcela

Dobrý den, při zřizování stavebního spoření, je třeba nejprve zaplatit poplatek za sjednání, který obvykle činí 1% z cílové částky spoření. Při spoření můžete vkládat kolik chcete, žádné sankce od spořitelny za to nebudou, jen při nižších vkladech získáte nižší podporu od státu.

Dobrý den, bydlím v bytě, který financuji úvěrem ze stavebního spoření a nyní zvažuji koupi rodinného domu. Je možné převést existující úvěr z bytu na rodinný dům? Děkuji.

Dobrý dem, v případě, že je úvěr zatížen zástavním právem dané nemovitosti, nelze jej převádět na jinou nemovitost. Bylo by nejprve třeba doplatit současný úvěr (je třeba požádat o předčasné splacení) a až pak sjednat úvěr nový.

Hezký den, v případě že se stanu ručitelem na úvěr cca 320.000 na dobu splatnosti do pěti let, může to nějak negativně ovlivnit posuzování mé bonity při případné žádosti o mou hypotéku v budoucnu? Děkuji, Radek

Marcela Kopecká: Dobrý den, ano, toto zcela jistě Vaší bonitu sníží. Předem si dobře zjistěte, zda bude po ručení bonita dostatečná.

Alena Poláková: Dobrý den, v případě ručení bude Vaše bonita posuzována zrovna tak, jako kdybyste tento úvěr splácel vy sám. Vaše bonita se tedy sníží.

Dobrý den, chtěla bych zrušit penzijní pojištění. Chtěla bych se zeptat, zda přijdu o státní příspěvek za všechna léta kdy jsem spořila? Je pravda, že od nového roku bude penzijní pojištění povinné a tudíž nebude možné ho předčasně zrušit? Děkuji Iveta

Na tuto otázku zatím neodpověděl žádný finanční poradce.

Dobrý den, rádi by jsme s přítelkyní koupili byt do osobního vlastnictví o hodnotě cca 1.600.000 Kč. Máme naspořeno cca 120.000 Kč na stavebním spoření a měsíční příjmy 32.000 Kč. Je možné získat s naší bonitou takovýto úvěr. Děkuji, Pavel

Dobrý den, z toho co uvádíte je velmi pravděpodobné, že pokud nemáte žádné jiné podstatné finanční závazky jako je např. jiná půjčka, úvěr bez problémů získáte.

Dobrý den, ráda bych si vzala úvěr na byt, ale bez ručitele. Pokud nechci ničím ručit a nemít ručitele, mohu získat nějaký úvěr? Děkuji, Dana.

Dobrý den, pokud máte na mysli klasickou hypotéku, tak zde ručíte alespoň nemovitostí, kterou kupujete. Pokud máte dostatečnou bonitu, nebo potřebujete žádného ručitele. Také u úvěru od spořitelny do určité výše úvěru nemusíte ručit ničím.

Dobrý den, zvažuji pořízení bytu do osobního vlastnictví, asi polovic ceny mám k dispozici, zbytek bych rád financoval úvěrem. Je výhodnější hypotéka nebo stavební spoření? Děkuji, Michal

Dobrý den, opět jednoznačná odpověď neexistuje. Lze říci, že spořitelny mívají výhodný řádný úvěr na bydlení, ale pokud si budete půjčovat vyšší částku a nebudete mít dostatek svých finančních prostředků, budete splácet také úvěr překlenovací, který je výší úrokové sazby srovnatelný s hypotékou.

Bankovní i nebankovní menu

Poradna dluhy, půjčky, úvěry, hypotéky - Online finanční poradce - www.efinancovani.cz - 2023 - Kontakt