Chci peníze na účtu do 15 minut

Nezávazně vyplňte formulář. Zjistíme kdo Vám půjčí. Zatelefonujeme zpět.

Chci vyplnit formulář

Sami si porovnejte všechny nabídky. A sami si vyberte tu nejlepší půjčku.

Porovnám si všech 47 nabídek

Bankovní srovnání Půjček a Úvěrů - FIO banka

Finanční skupina FIO byla založena v první polovině 90let a dodnes je ve 100% vlastnictví českého kapitálu bez zahraniční účasti. V roce 2006 koupila 100% podíl ve společnosti RM SYSTÉM, která byla tehdy organizátorem mimoburzovního trhu cenných papírů. Díky vynaložení obrovského úsilí se podařilo v roce 2008 RM SYSTÉM přeměnit na burzu cenných papírů a v roce 2010 obdržela původní FIO družstevní záložna bankovní licenci a změnila se na FIO banku. Nabízí bankovní půjčku a i bankovní úvěry. Podívejte se na srovnání a vyberte si ten nejlevnější produkt.

Srovnání bankovní půjčky a služeb FIO

FIO banka zvolila cenové agresivní nástup na český trh. V době, kdy jsou banky stále více kritizovány za výši svých poplatků začala nabízet skutečně skoro všechno zadarmo. Vedení účtu zdarma, tuzemské příchozí či odchozí platby zdarma, výběr z bankomatu sítě Pharro zdarma (pozor, těchto bankomatů je v celé ČR jen něco přes 60), výběr z bankomatu ČSOB za 6Kč, ale paradoxně výběr na pobočce FIO banky (nad 1000Kč) je opět zcela zdarma.

Máte zájem o rychlé bankovní peníze? U FIO banky si můžete sjednat bankovní půjčku i bankovní úvěr. Srovnejte si podmínky.

  • zařídíme vám zdarma nebankovní půjčku
  • peníze ještě dnes na bankovní účet
  • i bez příjmu a i bez zaměstnání
  • pouze nezávazně vyplňte náš formulář
  • my máme přístup ke všem českým poskytovatelům
  • vyřídíme vám u jednoho z nich do 15 minut půjčku
Vyplňte následující žádost

Co u FIO banky - Půjčky, úvěry a další produkty

Zahraniční platební styk a vydávání platebních karet je zpoplatněno zcela standardně. I zde lze však výrazně ušetřit a ve FIO bance Vám poradí, jak na to. Tzv. Europlatby jsou výrazně levnější, nežli klasická zahraniční platby a debetní kartu můžete mít zcela zdarma, pokud se spokojíte s tou úplně nejjednodušší variantou. Europlatby, ani základní platební karty zdarma nejsou eklusivní produkty FIO banky, ale nabízejí je téměř všechny banky na trhu. Jen může být někdy problém získat o nich informace. Logicky všichni bankéři jsou školeni, aby nabízeli klientům sofistikovanější a pro banku cenově výhodnější řešení.

Standardně zpoplatněny jsou také investiční služby.

Možné strategie u FIO banky - Bankovní Srovnání

Pokud si budete brát bankovní půjčku nebo úvěr, v první řadě by jste si měli udělat bankovní srovnání všech produktů. Srovnejte RPSN, úrok a dobu splácení. Výdaje domácnosti a splátky na bankovní půjčku by měly dosahovat 90% z výplaty (či jiných příjmů domácnosti). Zbývající prostředky by jste si měli šetřit. Srovnejte si, který bankovní úvěr nebo bankovní půjčka je momentálně u FIO nejlevnější.

Prvním důvodem může být rychlé získání podílu na trhu. Družstevní záložna pod značkou FIO měla sice přibližně patnáctiletou tradici, ale jako banka se FIO těší mnohem větší pozornosti i důvěře potenciálních klientů a má možnost jich mnohem více získat. Strategie FIO banky mohou být tedy v zásadě dvě:

1. Získat dostatečný počet klientů a následně zdražit anebo prodat podíl v bance investorovi (zahraničnímu či tuzemskému)

2. Využít synergického efektu s RM SYSTÉMem a generovat zisk víceméně pouze z investiční činnosti

ad 1. Pokud by jediným důvodem pro agresivně nastavenou "nízkonákladovou" strategii bylo rychlé získání podílu na trhu, k čemu by to pravděpodobně vedlo? Je jasné, že banka by z tradiční bankovní činnosti negenerovala svým vlastníkům zisk. Pravděpodobně by pokryla náklady, ale dost možná ani to ne. Pokud by vlastníci chtěli vydělat peníze, museli by po získání dostatečného podílu na trhu sáhnout ke zvýšení (či spíše k zavedení) poplatků anebo k prodeji podílu ve FIO bance.

ad 2. Skupina FIO má však další trumf v rukávě a tím je 100% vlastnictví RM SYSTÉMu. Na pobočkách FIO banky tak kromě klasických bankovních služeb můžete využít i služeb této burzy cenných papírů. Toto z FIO banky dělá banku "amerického střihu", která po klientech nežádá peníze za to, že jí svěřují svoje peníze a vydělává pouze na přidružených nadstandardních službách. Kdy se konečně k takové strategii přidají i ostatní banky na českém trhu?

Bankovní i nebankovní menu

Bankovní srovnání Půjček a Úvěrů - FIO banka - www.efinancovani.cz - 2023 - Kontakt