Chci peníze na účtu do 15 minut

Nezávazně vyplňte formulář. Zjistíme kdo Vám půjčí. Zatelefonujeme zpět.

Chci vyplnit formulář

Sami si porovnejte všechny nabídky. A sami si vyberte tu nejlepší půjčku.

Porovnám si všech 47 nabídek

Jak financovat koupi auta? Hotově, Leasing, úvěr, půjčka, operativní

Financování koupě automobilu - nabízí se více řešení a je jen na vás je porovnat online a vybrat ten nejlepší. Budete koupi auta financovat hotově, leasingem, úvěrem nebo nebankovní půjčkou? Podívejte se na srovnání.

Jak financovat koupi automobilu?

Co je výhodnější, koupě automobilu za hotové, nebo financování na splátky? Nákup vozu můžeme realizovat také na leasing nebo prostřednictvím půjčky. Jak nejvýhodněji za auto zaplatit a neprodělat? A jaké jsou vlastně podmínky? Možnosti, jak financovat koupi automobilu jsou v zásadě následující: hotově, na leasing, pomocí bankovního úvěru, nebo prostřednictvím speciálního úvěru na pořízení automobilu nabízeného přímo auto prodejcem.

  • zařídíme vám zdarma nebankovní půjčku
  • peníze ještě dnes na bankovní účet
  • i bez příjmu a i bez zaměstnání
  • pouze nezávazně vyplňte náš formulář
  • my máme přístup ke všem českým poskytovatelům
  • vyřídíme vám u jednoho z nich do 15 minut půjčku
Vyplňte následující žádost

Jak financovat koupi automobilu za hotové

Zdánlivě nejjednodušší možnost. Celou cenu automobilu zaplatíte bankovním převodem ze svého účtu a jakmile platba přijde na účet prodejce, můžete si automobil vyzvednout. Háček je v tom, že většina z nás tak velký obnos na účtu běžně k dispozici nemá. A pokud peníze má, může je vhodně investovat jinde, například do podnikání. Zbývají tedy ještě další možnosti.

Pořízení auta na leasing - Finanční leasing

Finanční leasing je formou financování koupě automobilu na splátky. Kupující obvykle zaplatí první splátku v dohodnuté výši, většinou 10 - 30% z ceny vozu a zbytek ceny splácí leasingové společnosti po dobu několika dalších let. Výhodné, že? Nějaké nevýhody? Samozřejmě. Psychologickou překážkou pro některé zákazníky může být skutečnost, že po dobu splácení je vlastníkem auta leasingová společnost. Dokud nezaplatíte poslední splátku, nejste v technickém průkazu zapsán, jako majitel.

U starších ojetých vozů se může zdát nevýhodou také skutečnost, že leasingová společnost trvá na tom, aby automobil měl kromě tzv. "povinného ručení" i havarijní pojištění. Obvykle je toto pojištění součástí leasingových splátek a zákazník nemá možnost svobodně si vybrat svoji pojišťovnu. Uvážíme-li fakt, že starší ojetá auta většina lidí vůbec havarijně nepojišťuje, jelikož pojištění takového auta bývá neúměrně drahé, je tato podmínka nevýhodou leasingu. Pro zákazníky, kterým výše uvedené nevýhody vadí, začala většina leasingových společností nabízet také financování formou půjčky. Tím se dostáváme k další možnosti financování nákupu vozu.

Operativní leasing na koupi automobilu

Operativní leasing je klasický pronájem. Automobil máte pouze půjčený a platíte měsíční "nájemné". Tento typ leasingu nabízí v rámci ČR hned několik společností, které se však zaměřují téměř výlučně na firemní klientelu. Čili jako soukromá osoba, mající zájem o jedno vozidlo, u nich neuspějete. Jste-li majitel firmy, poptávající flotilu vozů, může pro vás být operativní leasing zajímavou volbou, zejména s ohledem na rozložení cash-flow a také s ohledem na to, že o pravidelný servis, opravy, atd. se stará majitel vozu (tedy pronajímatel) a vám zbývá více času na vaše podnikání. Vždyť jezdit na STK v době, kdy máte být na jednání se zákazníky a vydělávat peníze je přeci jenom neefektivní.

Jak financovat - Nákup vozidla na úvěr

Chcete si koupit automobil, nemůžete nebo nechcete platit hotově a leasing vás neoslovuje? Zeptejte se v kterékoli bance, zda vám jsou schopni poskytnout účelový úvěr na financování koupě vozu. Většina bank takovou půjčku poskytuje. Nejjednodušší je zajít se zeptat do banky, kde máte účet, na který vám chodí vaše příjmy (mzda, penze, příjmy z podnikání). Banka, do které vám chodí pravidelně peníze vám díky tomu dokáže poměrně rychle dát konkrétní odpověď a nabídku úvěru/ půjčky. Obvykle se však vyplatí udělat si čas a "oběhnout" několik bank. Každá banka má na poskytování půjček a úvěrů trochu odlišné požadavky a pečlivým výběrem banky je možné ušetřit poměrně dost peněz. Banky také čas od času dělají různé marketingové akce a budete-li mít štěstí, můžete díky takové akci získat například půjčku se sníženým úročením, půjčku bez poplatku za vyřízení, bez poplatku za předčasné splacení, či třeba půjčku s delší dobou splácení, než je obvyklé.

jak financovat koupi auta speciální autopůjčkou

Někteří prodejci automobilů nabízejí financování koupě vozu přímo. Přijdete do autosalonu či do autobazaru, vyberete si vyhovující auto, sepíšete smlouvu o půjčce a u některých prodejců, pokud máte u sebe potřebné doklady, s automobilem rovnou odjedete. Jak je to možné? Prodejci automobilů vám nepůjčují svoje vlastní peníze, ačkoli to tak na první pohled vypadá. Většinou vám tímto způsobem zprostředkují půjčku od některé finanční instituce. Smlouvu o půjčce tak podepisujete buď přímo s bankou, anebo v případě hodně velkých prodejců si skutečně půjčujete od auto prodejce a ten následně refinancuje vám poskytnutou půjčku úvěrem od banky.

TIP: Sjednejte si kvalitní pojištění vozidel

Nenechávejte nic náhodě a sjednejte si kvalitní pojištění vozidel. Pokud sháníte levnější povinné ručení, díky kterému ušetříte i několik tisíc ročně, podívejte se po něm. Využijte přehlednou kalkulačku a budete vědět, která pojišťovna nabízí nejvýhodnější podmínky. Přejít je přitom tak jednoduché, stačí vypovědět starou pojistku a sjednat si novou.

Máte zájem financovat koupi vozidla nebankovní půjčkou? Srovnejte si své možnosti a aktuální nabídky na nebankovním trhu níže. Porovnání půjček na auto je bezplatné a online. Využijte jej ihned.

Bankovní i nebankovní menu

Jak financovat koupi auta? Hotově, Leasing, úvěr, půjčka, operativní - www.efinancovani.cz - 2024 - Kontakt