Chci peníze na účtu do 15 minut

Nezávazně vyplňte formulář. Zjistíme kdo Vám půjčí. Zatelefonujeme zpět.

Chci vyplnit formulář

Sami si porovnejte všechny nabídky. A sami si vyberte tu nejlepší půjčku.

Porovnám si všech 47 nabídek

Jak získat překlenovacího úvěr ze Stavebního spoření - Online

Stavební spoření je velmi bezpečný spořící nástroj, který je podporován státem za účelem podpory financování bydlení. Stavební spoření k nám přišlo z německy mluvících zemí na počátku 90.let a hned se stalo velmi oblíbeným. Vždyť nenasycenost českého trhu byla obrovská, státní podpora stavebního spoření byla vysoká a lidé byli nadšeni, že mohou spořit úplně stejně jako lidé v sousedním Německu a Rakousku. Ze stavebního spoření navíc můžete získat překlenovací úvěr.

Stavební spoření - Podívejme se na něj podrobněji

Se stavebním spořením se setkal snad každý z nás. Pojďme se tedy podívat, jaký je aktuální stav podmínek stavebního spoření, jaké jsou aktuální výhody a nevýhody, zda se stavební spoření skutečně vyplatí, na co lze peníze ze stavebního spoření použít a jak si lze vzít úvěr ze stavebního spoření či překlenovací úvěr.

Aktuální stav - V posledních dvou letech proběhlo několik změn, a proto je dobré udělat si jasno o aktuálním stavu podmínek stavebního spoření v tomto roce. Základní podmínky či parametry stavebního spoření, které nás budou zajímat jsou: doba spoření, výše státní podpory, zdanění úroků, podmínky získání úvěru ze stavebního spoření a podmínky získání překlenovacího úvěru. Rovněž se podíváme na to, jak získat překlenovací úvěr ze stavebního spoření na přechodnou dobu, než získáme hypoteční úvěr.

  • zařídíme vám zdarma nebankovní půjčku
  • peníze ještě dnes na bankovní účet
  • i bez příjmu a i bez zaměstnání
  • pouze nezávazně vyplňte náš formulář
  • my máme přístup ke všem českým poskytovatelům
  • vyřídíme vám u jednoho z nich do 15 minut půjčku
Vyplňte následující žádost

Doba spoření - minimální délka 6 let

Chcete-li využít výhod stavebního spoření, kterými je získání finanční státní podpory a možnost přidělení úvěru ze stavebního spoření, je třeba spořit minimálně 6 let. Horní hranice doby spoření není stanovena. Ten, kdo nemá zájem o získání úvěru ze stavebního spoření, může spořit až do plné výše sjednané cílové částky, a to i déle než 6 let. Pokud chcete využít peněz dříve než za 6 let, musíte si sjednat překlenovací úvěr ze stavebního spoření.

Výše státní podpory

Státní podpora po určitých změnách v legislativě, které jste jistě zaregistrovali v médiích, činí 10%. Maximální roční příspěvek státu činí na jednu smlouvu 2000 Kč. V tomto ohledu je tedy nejvýhodnější spořit se stavební spořitelnou 20000 Kč ročně. Maximální výše i procento státní podpory vychází přímo ze zákona, nikoli ze samotné smlouvy o stavebním spoření, a proto platí pro všechny smlouvy o stavebním spoření jednotně. Nefunguje zde tedy princip, že starší smlouvy mají výhodnější "staré" podmínky, ačkoli mnozí lidé by se právě toto mohli domnívat. I pro starší smlouvy platí tedy 10% státní podpora a maximální výše státní podpory 2000 Kč.

Je třeba však říci, že přes to, že státní podpora byla poněkud omezena, zůstává stavební spoření stále jedním z nejvýhodnějších či dokonce snad úplně nejvýhodnějším střednědobým spořícím instrumentem. Nícměně překlenovací úvěry jsou odlišné.

Zdanění úroků z vkladů stavebního spoření

Úroky ze stavebního spoření budou nově zdaněny, stejně jako například úroky z bankovních vkladů. V praxi to znamená, že stavební spořitelna z připsaných úroků srazí 15% jako daň, kterou odvede státu. O výpočet i odvod daně se postará stavební spořitelna, není třeba se nijak aktivně angažovat.

V praxi se setkáváme s tím, že občas někteří lidé zaměňují úroky ze stavebního spoření se státní podporou. Na to prosím pozor, státní podpory se daň samozřejmě netýká. Daní se pouze úrok, který účastníci stavebního spoření dostávají od stavební spořitelny.

Zdanění úroků z vkladů stavebního spoření zavedl stát nově a poprvé bude uplatněno. Ohledně překlenovacího úvěru ze stavebního spoření se tento rok nic nezměnilo.

Podmínky získání překlenovacího úvěru ze stavebního spoření - Jak získat

Ze zákona je úvěr ze stavebního spoření možné použít pouze na účely financování bydlení. Je třeba prokázat, že peníze z úvěru jsou použity na koupi či rekonstrukci bytu či domu.

Zároveň je třeba splnit podmínky uvedené přímo ve smlouvě o stavebním spoření sjednané se stavební spořitelnou. Tyto podmínky se týkají zejména výše potřebné naspořené částky. Obvykle je třeba mít naspořeno alespoň 50% cílové částky, ale u různých tarifů stavebního spoření může být toto procento sjednáno odlišně.

Dosáhnout rychlejšího přidělení úvěru ze stavebního spoření lze například zvýšením měsíčního vkladu, mimořádným vkladem, předplacením stavebního spoření dopředu a výběrem vhodného tarifu. S konkrétními požadavky se s důvěrou můžete obrátit například na specialisty stavebního spoření, se kterou máte sjednánu smlouvu o stavebním spoření.

Podmínky získání překlenovacího úvěru ze stavebního spoření

Klienti stavební spořitelny, kteří ještě nesplnili podmínky pro získání klasického úvěru ze stavebního spoření, mohou k financování svých bytových potřeb využít překlenovací úvěr. Například v Českomoravské stavební spořitelně ("Liška") mohou klienti žádat o překlenovací úvěr do výše 500 000 Kč dokonce bez zajištění. Horní hranice výše překlenovacího úvěru je omezena jen bonitou klienta, tedy jeho schopností úvěr splácet a hodnotou nemovitosti. Nad částku 500 000 Kč je však třeba úvěr řádně zajistit dle požadavků stavební spořitelny.

Bankovní i nebankovní menu

Jak získat překlenovacího úvěr ze Stavebního spoření - Online - www.efinancovani.cz - 2024 - Kontakt