Chci peníze na účtu do 15 minut

Nezávazně vyplňte formulář. Zjistíme kdo Vám půjčí. Zatelefonujeme zpět.

Chci vyplnit formulář

Sami si porovnejte všechny nabídky. A sami si vyberte tu nejlepší půjčku.

Porovnám si všech 47 nabídek

Nebankovní Hypotéka na družstevní byt - Bez Zástavy

Nebankovní hypotéka na družstevní byt? Koupit družstevní byt na hypotéku bylo až do teď možné pouze v případě, že jste se bance zaručili jinou nemovitostí. To už ale neplatí. Nebankovní sféra nyní přichází s jedinečnou nabídkou hypotéky na družstevní byty, u které dáváte do zástavy přímo kupovaný byt.

Hypotéka bez zástavy jiné nemovitosti

Koupě bytu je jednou z největších investic v životě a většinou ji můžeme realizovat s pomocí hypotečního úvěru. Je to úvěr v řádech statisíců korun, a tak banky požadují zajištění zřízením zástavního práva k nemovitosti. Obvykle se jedná o zástavu právě kupované nemovitosti, protože jen málokdo vlastní další nemovitost. To ovšem v případě družstevního bytu není možné, protože kupující získává pouze družstevní podíl, který dát do zástavy nelze. Vzít si družstevní byt na hypotéku proto znamenalo komplikace - vždy bylo nutné zastavit jinou nemovitost v obdobné hodnotě. Nyní je to jinak. Nebankovní sféra zareagovala na potřeby klientů a svou nabídku hypoték na družstevní byty inovovala tak, aby byly dostupnější.

  • zařídíme vám zdarma nebankovní půjčku
  • peníze ještě dnes na bankovní účet
  • i bez příjmu a i bez zaměstnání
  • pouze nezávazně vyplňte náš formulář
  • my máme přístup ke všem českým poskytovatelům
  • vyřídíme vám u jednoho z nich do 15 minut půjčku
Vyplňte následující žádost

Budete ručit družstevním bytem samotným

Přesně tak. Ručit jinou nemovitostí znamenalo pro většinu žadatelů zásadní bariéru - požádat někoho z příbuzných či známých, aby poskytli do zástavy svůj byt či rodinný dům. Nyní ale může o hypotéku na koupi družstevního bytu zažádat každý, nebankovní sféra u této hypotéky nabízí výhodné úrokové sazby s možností zafixování od 1 do 5 let, a na 10, 15 či 20 let. Splátky si můžete rozložit až na 30 let.

Jak zaštítit nebankovní hypotéku na družstevní byt

Při podpisu hypoteční smlouvy zároveň podepíšete smlouvu, ve které se zavazujete použít v budoucnu nový byt jako zástavu. Pak už si jen s poradcem dohodnete dočasné zajištění nebankovní hypotéky na dobu prvního roku.

Následující rok a postup s hypotékou bez zástavy

Ještě před uzavřením hypoteční smlouvy si společnost ověří hlavní předpoklad poskytnutí této nebankovní hypotéky - družstevní byt je zapsán v katastru nemovitostí. Zatímco tedy spokojeně bydlíte ve svém novém bytě, můžete si v klidu začít vyřizovat převod bytu do osobního vlastnictví. Stačí, když se vám do roka podaří získat od katastru nemovitostí potvrzený převod bytu do osobního vlastnictví, a můžete řešit také zástavu bytu. Se společností sepíšete zástavní smlouvu na byt, která současně zruší dočasné zajištění hypotéky.

Jak zařídit - Vyplňte formulář na začátku stránky

Hypotéku můžete uzavřít kromě poboček také v přes internet, kde vám pomohou i se samotným výběrem nemovitosti nebo u externích partnerů. Více se dozvíte také na bezplatné informační lince.

Financujete své bydlení hypotékou nebo o tom uvažujete? A obáváte se dopadů možných nepříznivých událostí, které by mohly ovlivnit Vaši schopnost splácet hypotéku? Nebankovní společnost je připravena Vám pomoci a najít společně optimální řešení i ve vážných situacích.

Opatrnost je v případě hypotéky určitě na místě, a to zejména při zodpovědném vyhodnocení Vašich příjmů i výdajů a pojištění proti rizikům, jejichž budoucí výskyt nelze vyloučit. Ale ani když dojde k nečekané události, není důvod k obavám.

Naplánujte u hypotéky, co plánovat lze

Pokud si berete nebankovní hypotéku na družstevní byt, je dobré plánovat Vaše životní kroky s ohledem na zachování schopnosti splácet. Dopředu můžete počítat například s rodičovstvím, mateřskou dovolenou jednoho z partnerů a s ní souvisejícím výpadkem příjmů. Vzhledem k tomu, že hypoteční úvěr na družstevní byt bez zástavy představuje poměrně dlouhodobý závazek, se přesto nemusíte zcela vyhnout vlivu událostí, které nelze ovlivnit nebo předvídat. Mnohé z nich mohou vést k tomu, že nemůžete splácet, přinejmenším ne v dosavadní výši. Mezi takové situace patří rozvod, dlouhodobá nemoc nebo úmrtí partnera.

Co nejdříve kontaktujte nebankovní společnost

V případě, že se během splácení nebankovní hypotéky jakákoliv podobná nepříjemnost přihodí, informujte co nejdříve tuto nebankovní společnost. Nejlépe ještě před tím, než dojde k nezaplacení pravidelné a doposud řádně hrazené splátky. Firma Vám pomůže situaci vyřešit bez dramatických kroků, jako je například prodej Vaší nemovitosti.

S nebankovní hypotékou zvládnete i rozvod

K zásadním životním událostem často patří rozvod nebo rozchod partnerů. V takovém případě je nutné vypořádat společný majetek partnerů včetně hypotéky. Je například možné převést nebankovní hypotéku bez zástavy na jednoho z manželů s tím, že poté dojde k novému přezkoumání schopnosti žadatele splácet. Pokud nebude dostatečná, je možné si najít spoludlužníka. V případě nutnosti lze domluvit individuální splátkový kalendář. K dispozici je řada možností. Lze po určitou dobu splácet snížené splátky nebo pouze úroky, popřípadě splácení na určitou dobu přerušit zcela. Nouzové varianty je možné v průběhu doby splatnosti nebankovní hypotéky i zopakovat.

Pojištění hypotéky na družstevní byt

Nejlepší prevencí pro situace, které Vás mohou dostat do potíží se splácením hypotéky, je pojištění úvěru. Pojištění pokrývá většinu potenciálních rizik spojených s příčinou nesplácení a pomůže řešit Vaše neočekávané životní situace (dlouhodobou nemoc, invaliditu, úmrtí partnera, ztrátu zaměstnaní atd.). Před uzavřením smlouvy o hypotečním úvěru proto věnujte otázce pojištění dostatečnou pozornost. V rámci nabídky si ze služeb můžete vybrat pojištění schopnosti splácet - za velmi výhodnou cenu získáte jistotu, že v případě nepříznivých okolností za Vás splátky uhradí pojišťovna.

Bankovní i nebankovní menu

Nebankovní Hypotéka na družstevní byt - Bez Zástavy - www.efinancovani.cz - 2023 - Kontakt