Chci peníze na účtu do 15 minut

Nezávazně vyplňte formulář. Zjistíme kdo Vám půjčí. Zatelefonujeme zpět.

Chci vyplnit formulář

Sami si porovnejte všechny nabídky. A sami si vyberte tu nejlepší půjčku.

Porovnám si všech 47 nabídek

Novomanželská Hypotéka, Půjčka, Od státu, Bankovní, Nebankovní

Jak na novomanželskou hypotéku - Stát nabízí výhodnou možnost získání finančních prostředků pro novomanžele. V článku se podíváme na to, jak funguje takzvaná novomanželská půjčka.

Parametry novomanželské půjčky, reps. hypotéky

Čerství novomanželé mohou od státu získat za výhodných podmínek (hypoteční) úvěr do výše až 300 000 Kč. Takzvaná novomanželská půjčka je účelová, lze jí financovat pouze bytové potřeby. Tedy koupi bytu, jeho výstavbu nebo koupi podílu v bytovém družstvu. Doba splácení je maximálně 20 let. Státní fond rozvoje bydlení, poskytovatel novomanželské půjčky, garantuje po celou dobu splácení roční úrokovou sazbu 2 %. Jedná se o půjčku čistě účelovou a nelze ji použít na nic jiné, než na domácnost a bydlení. Nelze s ní sloučit jiné půjčky ani použít na vyplacení dluhů.

Přednostmi novomanželské hypotéky/půjčky je dlouhá doba splatnosti a nízká úroková sazba.

  • zařídíme vám zdarma nebankovní půjčku
  • peníze ještě dnes na bankovní účet
  • i bez příjmu a i bez zaměstnání
  • pouze nezávazně vyplňte náš formulář
  • my máme přístup ke všem českým poskytovatelům
  • vyřídíme vám u jednoho z nich do 15 minut půjčku
Vyplňte následující žádost

Jak novomanželskou hypotéku/půjčku získat

Získání novomanželské půjčky předchází sepsání písemné žádosti a její odeslání na adresu Státního fondu rozvoje bydlení. Formulář je ke stažení na internetových stránkách fondu. Pracovníci pak žádost posoudí a sjednají si s vámi osobní schůzku. Budete se muset osobně dostavit na pracoviště fondu v Praze nebo Olomouci. Na osobní schůzce si podrobně dohodnete podmínky čerpání novomanželské půjčky nebo hypotéky. Počítejte s tím, že bude vyžadováno ručení. Pokud již máte hypotéku od komerční společnosti, můžete využít ručitele.

Kolik si můžu půjčit v bance formou půjčky nebo hypotéky?

Jak si jednoduše spočítáte maximální výši bankovního úvěru? Nabízíme jednoduchý postup, který banky používají pro výpočet nejvyšší přípustné výše vaší měsíční splátky. Kolik můžu měsíčně splácet?

Výpočet maximální přípustné výše měsíční splátky úvěru používají banky při posuzování poskytnutí úvěru. Je to jedno ze základních kriterií, které musíte splňovat, aby vám banka úvěr poskytla. Každá banka přistupuje k výpočtu mírně odlišně, ale vychází se ze stejným základů. Podle našeho návodu si můžete jednoduše a rychle spočítat, kolik peněz je pro vás přípustné měsíčně platit na splátku úvěry nebo hypotéky.

Připravte si tyto údaje: čistý měsíční příjem domácnosti, výše splátek současných půjček (pokud nějaké máte) a počet a věk členů domácnosti. Postup je velmi jednoduchý. Od čistého měsíčního příjmu domácnosti odečtete současné splátky úvěru. Dále bude třeba odečíst tabulkové náklady provoz domácnosti. K tomu budeme potřebovat právě počet členů domácnosti a jejich věk. Za dospělou osobu počítejte přibližně 3 000 Kč a za dítě přibližně 2 000 Kč. K této částce pak přičtěte rezervu, obvykle se uvažuje 50 %.

Vzorec tedy vypadá takto: čistý měsíční příjem domácnosti – současné splátky úvěru – náklady domácnosti. Výsledkem je přibližná částka, kterou můžete měsíčně použít ke splácení půjčky nebo hypotéky. Jednotlivé banky používají odlišné částky, ale princip výpočtu zůstává stejný. Nezapomeňte ale že banka přihlíží při posuzování úvěru i k dalším okolnostem, například místu bydliště nebo formě vašeho bydlení.

Tento výpočet se vztahuje nejen na novomanželské půjčky a hypotéky, ale všeobecně.

Kontokorent - Když není čas na novomanželské schválení

Kontokorent nebo také povolené přečerpání účtu není žádnou novinkou. Tuto službu nabízí k běžnému účtu všechny banky. Jak funguje a kolik stojí?

Neznámý kontokorent - Jak funguje, pomůže při začátku manželství

Služba kontokorent je na trhu dlouho, ale přesto o ní mnoho lidí vůbec neví. Většina bank nabízí tuto službu za poplatek k běžnému účtu. Poskytne vám tak peněžní rezervu, jinými slovy umožní jít na běžném účtu do záporného zůstatku. Funguje tedy na pokrytí velmi krátkodobé potřeby finančních prostředků, zpravidla s nutností dorovnání do jednoho měsíce. Jde o běžnou službu, ale příliš se o ní nemluví protože se v této oblasti nic zásadního nezměnilo.

Pokud peníze vrátíte během bez-úročného období, tak neplatíte žádné úroky. Proto se může hodit v období novomanželského, kdy je třeba koupit a zaplatit mnoho nových věcí. Pokryje nenadálé a nutné výdaje bez úroku. A vy nemusíte čekat na schválení novomanželské půjčky nebo hypotéky.

Pozor na poplatky z povoleného přečerpání

Pokud využíváte nebo máte v úmyslu kontokorent často využívat, je třeba dobře zvolit banku u níž účet s povoleným přečerpáním zřídit. Zatímco úroková míra pro kontokorent se u většiny bank ustálila na asi 19% p.a. velké rozdíly jsou v poplatcích. Někteří nabízejí povolené přečerpání za pevný měsíční paušál, jiní si účtují poplatek za každé přečerpání. Je tedy třeba srovnat, která banka nejvíce vyhovuje vašim potřebám.

Pokud máte čas, tak si sjednejte novomanželskou půjčku nebo hypotéku od státu. Pokud vám její podmínky nevyhovují (zejména limit 300 000 Kč), tak se můžete obrátit na banku. A v neposlední řadě je zde pro vás kontokorent, který vás pokryje při nenadálých výdajích.

Bankovní i nebankovní menu

Novomanželská Hypotéka, Půjčka, Od státu, Bankovní, Nebankovní - www.efinancovani.cz - 2024 - Kontakt