Chci peníze na účtu do 15 minut

Nezávazně vyplňte formulář. Zjistíme kdo Vám půjčí. Zatelefonujeme zpět.

Chci vyplnit formulář

Sami si porovnejte všechny nabídky. A sami si vyberte tu nejlepší půjčku.

Porovnám si všech 47 nabídek

UniCredit Bank - Srovnání služeb a nabídky online

UniCredit Bank vznikala v Itálii pod názvem UniCredito Italiano postupně sloučením sedmi menších italských bank. Tak se stala jednou z největších italských finančních skupin vůbec a její ambice velmi rychle přerostly hranice Itálie. Banka začala na začátku třetího tisíciletí realizovat akvizice bank v zemích střední a východní Evropy. Postupně ovládala banky ve Slovinsku, Chorvatsku, Turecku, Bulharsku, Rumunsku, Maďarsku, Polsku, Rusku, ale také na Slovensku, v České republice a dalších zemích. V ČR patřila od roku 2002 do portfolia malá, ale velmi známá a tradiční Živnostenská Banka. Není bez zajímavosti, že se Italové snažili již na přelomu tisíciletí o vstup do KB. Podívejte se na srovnání služeb a nabídky UniCredit banky online.

Srovnání UniCredit Bank v České republice

V roce 2007 přišla zcela zásadní akvizice. Italský UniCredit převzal německo-rakouskou skupinu HVB Group, která byla tvořena původními HypoVereinsbank a BankAustria/ Creditanstalt. Ze silné italské banky se tala banka skutečně evropská.

  • zařídíme vám zdarma nebankovní půjčku
  • peníze ještě dnes na bankovní účet
  • i bez příjmu a i bez zaměstnání
  • pouze nezávazně vyplňte náš formulář
  • my máme přístup ke všem českým poskytovatelům
  • vyřídíme vám u jednoho z nich do 15 minut půjčku
Vyplňte následující žádost

Historie UniCredit v ČR - A její nabídky online

U nás v České republice ovládala nově vzniklá skupina hned dvě banky - větší HVB Bank a menší Živnobanku. Obě tyto banky působily na českém trhu jako banky univerzální. To znamená, že obsluhovaly všechny segmenty trhu - retailové (osobní účty), privátní (správa peněz pro bohaté) i firemní/ korporátní bankovnictví. Rozdíly tu samozřejmě byly. HVB bank byla více vnímána jako banka pro firemní klientelu, Živnobanka zase měla pevnou pozici v privátím bankovnictví, hlavní akcionář, italský UniCredit, byl zase téměř ze 100% retailovou bankou. Příprava fúze tedy trvala poměrně dlouho, všechny tyto rozdílné přístupy bylo třeba sladit tak, aby vše perfektně fungovalo. Pravděpodobně to nebylo úplně jednoduché. Představte si tým sestavený z rozevlátých Italů, perfekcionalistických Němců, byrokratických Rakušanů a švejkujících Čechů.

Sloučení UniCredit Bank

Datum 5.11.2007 bylo stanoveno za rozhodné datum, ke kterému ke sloučení obou bank formálně došlo a změna byla zapsána do obchodního rejstříku. A jak se změna promítla navenek? Zanikly značky HVB i tradiční Živnostenská Banka a nová banka dostala název UniCredit Bank Czech Republic a.s. Identifikační číslo (IČ) a kód banky zůstaly z původní HVB, naopak sídlo a generální ředitel nové banky byly (a stále jsou) z původní Živnostenské Banky.

Současná pozice UniCredit Bank na českém bankovním trhu

UniCredit Bank Czech Republic navázala na tradice obou bank, ze kterých vzešla a je vnímána velice dobře v oblasti firemního i privátního bankovnictví. Firemní bankovnictví se více podobá firemnímu bankovnictví bývalé HVB Bank a privátní bankovnictví zase velmi dobře navázalo na svoji tradici v Živnobance. Kromě těchto dvou tradičních segmentů se UniCredit stala velmi významným hráčem v oblasti retailového bankovnictví. Její nabídku osobních účtů, kreditních karet či hypoték nelze přehlédnout. Velká pozornost je věnována rozšiřování poboček, ketré je stále klíčovou součástí boje o retailového zákazníka. Ačkoliv dnes většinu záležitostí zařídíme v bance prostřednictvím internetu, vzdálenost k pobočce banky je pro nás stále velice důležitá při rozhodování, zda si v této konkrétní bance zřídíme účet.

Franšíza UniCredit Bank - Srovnání podmínek a vývoje

UniCredit jako první na českém trhu přišla s konceptem franšízy. To znamená, že některé malé pobočky bank budou vlastněny a provozovány samostatnými podnikateli. V bankovnictví je to unikátní řešení, na franšízy jsme zatím zvyklí spíše v oblasti rychlého občerstvení či realitních kanceláří. Každopádně je to koncept, který při správném uchopení může přinést rychlou penetraci trhu, přiblížení banky k retailové klientele a v neposlední řadě a to za nižších nákladů, než kdyby všechny pobočky budovala banka sama. Jeden malý precedens na českém trhu lze přeci jenom nalézt. Jsou jím franšízové pobočky obchodníka s cennými papíry CYRRUS. CYRRUS i UniCredit jsou tedy o krok napřed před svými konkurenty. U každého nového projektu je to tak, že první "prošlape cestu" a pokud se mu daří, ostatní jej začnou napodobovat. Nicméně pokud tento průkopník udělá všechno správně, uteče konkurenci mílovými kroky.

Podívejte se na detailní nabídku banky UniCredit a srovnejte si, za jakých podmínek můžete získat jejich služby. Srovnání je možné provést online. Udělejte si jej ihned.

Bankovní i nebankovní menu

UniCredit Bank - Srovnání služeb a nabídky online - www.efinancovani.cz - 2024 - Kontakt